Baca havalandırma sistemleri

Baca ve havalandırma tesisatı

Baca havalandırma sistemlerinde; Arpar mühendislik olarak, işletmeler, catering kuruluşları, fabrikalar ve fabrikalar için baca ve havalandırma sistemleri projelendirmekte ve kurmaktadır. Bacalar ve havalandırma sistemleri, tasarım ve kurulumda hatasız mühendislik yapılarıdır. Bu nedenle, bu alandaki teorik bilgi ve pratik deneyime sahip değilseniz, duman ve havalandırma kanalı sistemlerinin  kaliteli bir şekilde hesaplanmasını, kurulmasını ve onarımını sağlayacak Arpar mühendisliğin uzmanlarına güvenin.

Baca çeşitlerinden bazıları…

Havalandırma sistemlerinin temizlenmesi, hem normal konut hem de ofis binaları, catering kuruluşları, imalat ve diğer endüstriyel binalar için bir mikro iklimlendirme (havalandırma) oluşturulması ve bakımı için bir ön koşuldur. Havalandırma kanallarında biriken toz, kir ve mikroorganizmalar bina içindeki insanlar tarafından solunan havaya karışır ve sonuç olarak – sağlık sorunları personelin verimliliğini düşürür.

Kamu binalarında baca ve havalandırma sistemlerinin önemi;

Bir kamu kurumunun çalışmasında havalandırma önemli bir işleve sahiptir. Düşük oksijen içeriğine sahip ağır havayı ve ayrıca çeşitli kokuları odadan uzaklaştırır. Ek olarak, temiz hava akımı sağlar. Mutfaktaki havalandırmaya özel bir rol verilir. Onun sayesinde, mutfaktan gelen çeşitli kokular salonda duyulamıyor ve bu nedenle hiçbir şey ziyaretçileri engellemiyor veya rahatsız etmiyor. Pizzacılarda ve ateş yakarken yemek pişiren diğer kuruluşlarda, bacaların verimli şekilde çalışması aynı derecede önemlidir. Gerçekten de, mutfakta ve salonda duman kokusu çalışanları ve ziyaretçileri memnun etmeyecektir.

Kamu binaları

Arpar mühendislik olarak çeşitli versiyonlarda bacalar ve havalandırma sistemleri için profesyonel kurulum hizmetleri sunmaktadır. Baca ve havalandırma kanalları imalatında kullanılan tüm malzemeler (boru malzemeleri, ısı yalıtımı) kalite standartlarına, işletme yüklerine uygun olup tüm modern gereklilikleri karşılamaktadır.

Baca üretimi ve montajı

Ayrıca, bir yangın durumunda, delikleri kirleten yağ, toz ve döküntüler, yangının odaya yayılmasına katkıda bulunur. Birincisi ve en önemlisi, bu kendi ağır hizmet mutfağına sahip olan catering kuruluşları için de geçerlidir. Bu gibi durumlarda havalandırma en az 3 ayda bir temizlenmelidir.

Gaz ekipmanlarının güvenilir ve emniyetli çalışması için; havalandırma ve duman egzoz sistemleri çok önemli bir rol oynamaktadır. Gaz tüketimini azaltmak ve ekipman ömrünü artırmak için gaz cihazlarının düzgün çalışmasını sağlamak için duman kanalının doğru şekilde monte edilmesi gerekir. İnsanların güvenliğini sağlamak için doğru şekilde yerleştirilmiş bir havalandırma sistemi gereklidir. Karbon monoksit ve doğal gazın birikmesini önlemek için gerekli olan ve trajik sonuçlara (patlama, yangın, zehirlenme) neden olabilecek gazlı bir odada üç kez hava değişimi yaratır.

Bacalar için sıcaklık koşulları

Aside dayanıklı paslanmaz çelikten yapılmış sert, çift cidarlı baca sistemidir. Baca, bağlı bir baca sistemi olarak kullanılır. Baca, yüksek nemli koşullarda çalışabilir. Baca sistemi katı yakıt, sıvı yakıt veya gaz kazanlarını bağlamak için kullanılır. Baca, 600 o C’ye kadar olan sıcaklıklarda bile çalışır.

Paslanmaz çelik bacalar

Paslanmaz çelik bacalar

WhatsApp Canlı Destek
Gönder