Fabrika havalandırma sistemleri

Endüstriyel havalandırma sistemleri

Fabrika havalandırma sistemleri; atölyedeki temiz ve soğuk hava, çalışanların performansı ve ruh hali üzerinde sadece faydalı bir etkiye sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda kullanılan ekipman ve araçların ömrünü uzatır.

Dış koşullardan bağımsız olarak bir cihazın havalandırma ağında rahat bir mikro iklim yaratmasına hemen olanak tanıyacak bir proje geliştirirken ekonomik olarak da uygulanabilir.

Endüstriyel havalandırma tasarlanırken, yalnızca fabrika atölyelerinde temiz hava sağlayan ekipman sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda duman, toz, zararlı maddeler ve bazen de iş yerlerin den patojenler tarafından kirletilen havayı gideren egzoz sistemlerini edinmeye ve monte etmeye dikkat etmek gerekir.

Yaşadığımız ve çalıştığımız yerlerde soluduğumuz havanın kalitesi yaşam kalitemiz için çok önemlidir. Sağlıklı bir ortam elde etmek için binaların (mağazalar, restoranlar, oteller, endüstriyel binalar) iyi havalandırılması gerekir ve çoğu durumda yasalarca gerekli olur.

Teknik bilgi birikimimiz ve yılların deneyimine dayanarak, yüksek performanslı makineler kullanarak sürekli ve verimli bir şekilde havalandırma ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz…

Fabrika havalandırma sistemleri

Fabrika havalandırma sistemleri

Fabrika havalandırma sistemleri, (Endüstriyel havalandırma);

Endüstriyel tesislerdeki havalandırma kanalları genellikle tavana tutturulur. Ardından, dekoratif paneller asılarak maskelenebilirler. Ticari tesislerde, daha çekici görünen plastik veya bakır hava kanalları kullanılması tavsiye edilir. Gerekli hava değişimini endüstriyel seviyede organize etmek için önlemdir. Bunlar illa ki fabrikalar veya imalat atölyeleri değildir. Ayrıca çok katlı bir konut kompleksinin havalandırması da olabilir.

Endüstriyel havalandırma sistemleri

Sonuç olarak, endüstriyel havalandırma, yüksek hava akımı, endüstriyel ısı girişi ve soğutma ile büyük bir tesistir, bu bağlamda, fabrika havalandırma sistemlerinin varlığı gereklidir, ancak teknik performans gereklilikleri ile yasal olarak da gereklidir. Bu, iç mekan havasının yokluğunda, insan sağlığını olumsuz yönde etkileyen, başta karbondioksit olmak üzere zararlı maddelerin konsantrasyonunu arttırdığı gerçeğiyle açıklanabilir.

Havalandırma çözümleri

Havalandırma çözümleri

Fabrika havalandırma sistemlerinin asıl görevi, tesiste sürekli temiz hava varlığını sağlamaktır kirlilik, koku ve zararlı bileşenlerden arınmış bir ortam sağlamaktadır. Baca gazlarının ve yüksek ısı yüklerinin giderilmesi, özel sıcaklık – nem koşullarının sağlanması ve patlayıcı atmosferik koşulların önlenmesi gibi uygulamalar en zorlu endüstriyel uygulamalardan bazılarıdır.

havalandırma sistemleri iç hava kalitesi * endüstriyel havalandırma sistemleri * havalandırma sistemleri tesisat elemanları

 

WhatsApp Canlı Destek
Gönder