Hastahane havalandırma sistemleri örnek uygulamalar.

Hastahane havalandırma sistemleri

Ücretsiz keşif hizmetlerimiz için bizi aramaktan çekinmeyin.


Hastahane havalandırma sistemlerinin önemi;
Hastahane, mikro iklimlendirme, sıcaklık, hava kalitesi parametreleri için yüksek gereksinimleri olan tıbbi kurumları ifade eder.

Hastahane sterilite sağlamak için, kaliteli havalandırma sistemleri en önemli şartlardan biridir. Maksimum hava saflığını sağlamak, mikroorganizmaların yayılmasını önlemek, toz partiküllerini en aza indirgemek amacıyla, hastanelerde havalandırma sistemlerine yönelik ofis ve endüstriyel ve konut alanlarına göre artan teknik ve sıhhi hijyenik gereksinimler sunulmaktadır. Tüm bu artan gereksinimler, hastaların, ziyaretçilerin, sağlık uzmanlarının ve teknik personelin güvenliğini sağlamak ve çeşitli enfeksiyonların komplikasyonlarını ve yayılmasını ortadan kaldırmak için gereklidir.

Hastahane iklimlendirme sistemleri.

Hastanelerin ilgili olduğu tıbbi kurumlarda, havalandırma ve hastane iklimlendirme sistemlerinin kurulması , hastanelerin farklı bölümlerinde ve tesislerinde farklı mikro iklimlendirme ve hava kalitesi parametreleri sağlayan özel olarak geliştirilmiş düzenlemeler ve standartlar tarafından belirlenen zorunlu gerekliliklerden biridir.

Hastanelerde, hastane enfeksiyonlarının yayılması, bu vakaların üçte birinde hava yoluyla yayıldığı için ciddi bir problem haline gelmiştir. Ve bu da, ameliyat sonrası hastalarda komplikasyonlar, personel ve hastalarda soğuk algınlığı gerektirir. Bu nedenle, tesislerin steril olmasını, iyi bir hava değişimine sahip olmasını ve hastane tesislerinin her biri için uygun bir mikro iklime sahip olmasını sağlamak çok önemlidir.

Hastanelerde havalandırma sistemlerinin tasarımı ve kurulumunda en büyük zorluk, bir binada ve genellikle aynı katta, farklı mikro iklime, sıcaklığa ve neme sahip bölgeler oluşturmak için gerekli olmasıdır.

Ücretsiz keşif için lütfen bize ulaşın.

Tüm hastahane havalandırma sistemi için ortak olan; tüm odalar arasında ve içlerinde hava sirkülasyonunun olmamasıdır. Ameliyathanede enfeksiyonlara karşı korunmak için, kaba ve ince bir hava temizliği sağlamak için aşırı basınçlı bir havalandırma sistemi oluşturmak gerekir. Aşırı hava giriş basıncı nedeniyle, ameliyat odasından bitişik odaya, sonra da koridora hareket eder ve bu, enfeksiyonun ameliyat odasına girmesine izin vermez. Klima ve iyonlaşma da gereklidir.

Uzmanlarımız çeşitli karmaşıklıktaki havalandırma sistemlerinin kurulumunda deneyimlidirler.

Enfeksiyöz servislerde koridor odalarında ( gelgit havalandırması nedeniyle ) aşırı basınç oluşmakta ve her koğuşa ayrı bir egzoz havalandırması yerleştirilmektedir . Bu nedenle, enfeksiyonun yayılmasına izin verilmez.

Ameliyathane havalandırma sistemleri.

Terapötik ünitelerde, koridorlardaki aşırı hava basıncı da yaratılır ve ayrı ayrı egzoz havalandırması yaratılır.

Hastahane havalandırma sistemlerinin maliyeti;
Uzmanlarımız çeşitli karmaşıklıktaki havalandırma sistemlerinin kurulumunda deneyimlidirler. Hastanenizin tüm nüanslarını ve uzmanlıklarını göz önünde bulundurarak, doğrudan projeniz için gerekli hesaplamaları yapabiliriz.

İletişim adresimiz.

WhatsApp Canlı Destek
Gönder