Otopark Havalandırma Sistemleri

Otopark havalandırma sistemleri 0212 580 4311
OTOPARK HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ İÇİN BURADAYIZ!


Otopark havalandırması ile amacımız, otopark tipine, otopark düzenine ve temel kod standartlarının üzerinde ve yürürlükte olabilecek ek yangın mevzuatına göre uyarlanmış en uygun maliyetli çözümü sunmaktır.

Ülkemizin karayolların da taşıt sayısı her geçen gün artmakta ve bu da park etme konusunu daha keskin ve topikal hale getirmektedir. Tüm arabaları açık bir caddeye koymak basit bir şekilde mümkün değildir ve bu nedenle, çok seviyeli kapalı otopark yapımına duyulan ihtiyaç kaçınılmaz şekilde artmaktadır.

Havalandırma çözümleri

Havalandırma çözümleri

Otopark Havalandırma sistemleri

Hem günlük kirlilik hem de acil durum dumanı güvenli ve etkili bir şekilde havalandırılır ve dışarı atılır, otopark havalandırma sistemleri projelerinizi uzman mühendis ve ekibimiz ile sizlere en ekonomik şekilde uygular ve teslim ederiz.

Yeraltı otoparklarının havalandırılması, sürekli işletim için tasarlanmış güçlü üniteler gerektirir. Bu durum iki fan tipinin kullanımına yol açar: santrifüj ve düz kanatlı aksiyal fanlar.

Orta ve büyük kapasiteli fanlar ayrı motor odalarına kurulur. Hava girişi, kirlilik kaynaklarından uzakta uygulanmalıdır.

Otopark havalandırma sistemleri için 0212 580 4311 aramanız yeterli.

Otopark, yangın riski yüksek bir yerdir, yanma ürünlerinin insanlar üzerinde ve ayrıca park alanında bulunan maddi nesneler üzerindeki zararlı etkilerini önlemek için, duman koruması sağlanmalıdır.

Otoparkın duman önleyici havalandırma sistemi, yangın bölgesini engelsiz bırakmak için bir fırsat yaratmak amacıyla yangının güvenli alanlara yayılmasını engellemeli ve kısıtlamalıdır. Dumansız park havalandırması her bölme için özerk olmalıdır. Şematik diyagramda duman giderme elemanları inşa edilmelidir.

Otomatik otoparklar:

Otopark, motorlu taşıtların toplu halde park ettikleri açık ya da kapalı alandır. Otoparklar araçların disiplin içinde park etmesi ve trafiği sıkıştırmaması için yapılmıştır. Park edilen taşıtların trafiğe olumsuz etkilerini en aza indirmek, yol içi parklanmayı önleyerek, trafik sıkışıklığını önlemek, özel otomobil sahiplerini toplu taşıma araçlarına kaydırmak amaçlardandır. Otoparklar açık alan, kapalı alan, çok katlı ve mekanik otoparklar olarak ayrılırlar.

Kapalı otoparklar:

Dış etkenlerden uzak ve kapalı alanlardır. Bunlar belediyenin özel olarak belirlediği yerlerde ya da alışveriş merkezlerinde bulunurlar. Çoğunlukla çok katlıdırlar.

Açık otoparklar:

Dış etkenlere açık ve kapalı olmayan alanlardır. Park sınırları çizgilerle belirlenebildiği gibi sadece boş park alanının bulunduğu yerler de olabilir. Genelde belirli bir giriş ve çıkışı olsa da kimi zaman park çizgileri kullanılarak araç yolu ile yaya yolu arasındaki bir bölümde açık otopark olarak belirlenebilir. Bu durumdaki bir park alanında yol kenarındaki otomatik parkmetreler birçok ülkede kullanılmaktadır.

Detaylı bilgi için lütfen 0212 580 4311 aramaktan çekinmeyin.

Yeraltı otoparklarında havanın sürekli havalandırılmasını sağlamak için, uzun bir süre boyunca sürekli çalışma için tasarlanmış güçlü havalandırma üniteleri kullanılmalıdır. Santrifüjlü veya kanallı aksiyal fan kullanılması yaygındır. Küçük bir alandaki odaların tek tek havalandırılması için orta güçte aygıtlar monte edilebilir.

Otopark havalandırmasının hesaplanması

Kapalı otoparklarda havalandırma tasarlamak, aynı anda birkaç karmaşık görevi gerçekleştirmeyi amaçlayan çok yönlü bir süreçtir.

Doğru ve doğru hesaplamaları yapmak için ilk veriler:

Kat planı park yeri; Park yerlerinin düzenlenmesi ve trafik güzergahı

Park yeri tasarlanan toplam park aracı sayısı

Acil durum çıkışlarının yeri

Rampaların konumu, kaldırma boşlukları, pencere açıklıkları, rampalar, dikmeler

Toplam kalkış ve varış sayısının yoğun saatlerde park yeri sayısına oranı (sıcak ve soğuk mevsimler için ayrı ayrı)

Park alanında ortalama sürüş süresi

iletişim

İletişim

wikipedia Otopark havalandırma sistemleri Havalandırma sistemleri tesisat elemanları Havalandırma sistemlerinde ve iç hava kalitesi
WhatsApp Canlı Destek
Gönder