Pitre havalandırma kanalı (Poliüretan) ön izoleli

Havalandırma sistemleri ve diğer mühendislik hizmetlerimiz için lütfen bizi aramaktan çekinmeyin, sizleri bir çay içmeye bekliyoruz…

Pitre havalandırma kanalı (Poliüretan) ön izoleli sistem den kısaca bahsetmek gerekirse, benzersiz panel yapısı ve yüksek standartta ki aksesuarlarının da sayesinde, yüksek bir performans sağlar özel uygulamalarda bile deformasyon, aşınma ve bozulmaya karsı etkin bir dayanım gösterir.

Peki Poliüretan kanal nedir?

Günümüzde poliüretanların esnek köpükler (süngerler), esnek ve şişmeyen yapıdaki elastomerler, yapıştırıcılar, kaplamalar, hem elastomer hem köpük yapısını içinde barındıran integral ürünler, rijit köpükler (yalıtım malzemeleri), rijit ve şişmeyen yapıdaki tahta taklidi ürünler gibi uygulamaları mevcuttur.

Bunlardan köpük yapısındaki poliüretanlarda genellikle polieter polioller kullanılır.

Ön izoleli havalandırmalarda sistem esnek köpüklerde şişirme ajanı olarak su, rijit köpüklerde ise şişirme ajanı olarak suyun yanında ısı yalıtımı sağlayan gazlar da kullanılır.

Esnek köpükler genellikle konfor sağlama amacıyla üretildiği için açık hücre yapısında olmak zorundadır, rijit köpükler ise kapalı hücre yapısında olmalı ve içerdiği gazı dışarıya salmamalıdır. Şişmeyen poliüretanlarda ise bileşenlerdeki nem tamamen uzaklaştırılmalıdır.

Bunların dışında poliester polioller kullanılarak üretilen terlik ve ayakkabı tabanları da poliüretan uygulamaları arasındadır. Ayrıca koltuk döşemelerinde, çanta ve ayakkabılarda kullanılan suni deri de poliüretandır. Görüldüğü üzere hayatımızda giydiğimiz ayakkabının tabanı olarak, oturduğumuz koltuklarda ve yattığımız yataklarda sünger ve suni deri olarak, aynaların ve koltukların süslemelerinde tahta taklidi olarak, buzdolaplarının ve termosifonların yalıtım malzemesi olarak, arabaların konsolu ve direksiyonu olarak, fabrikaların ve soğuk odaların duvarlarını ve çatılarını kaplayan paneller olarak poliüretan her yerdedir.

 


Pitre havalandırma kanalı ön izoleli sistem HVAC endüstrisine mevcut hava kanalı sürecini değiştirebilecek basit ama modern, estetik açıdan çekici ve uygun maliyetli bir ürün sunar.

Bu ön İzoleli alüminyum folyo kanalları ve klima sisteminin verimliliğini artırmak için klima kanalları olarak yaygın şekilde kullanılmaktadır.

2 kat alüminyum folyo arasında, yalıtım malzemesi fiberglas yün veya puf uygulamaları olabilir. Mekanların iç ve dış kısımlarında kullanılabilen gofrajlı hava kanalları son derece hijyenik hava yalıtımı sağlar.

Kullanılan malzemelerin hafifliği nedeniyle imalatı ve montajı kolay ve hızlıdır. Paslanmaz malzeme kullanıldığı için nemli ortamlarda kullanılabilir.

Yüksek hava kalitesi sağlamaktadır ve hastaneler, gıda sektörü gibi bir çok alanda kullanıma uygundur!
Pitre havalandırma uygulamaları hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz veya proje uygulamalarımız hakkında merak ettikleriniz var ise sizleri bir kahve içmeye bekliyoruz.

Pitre havalandırma, klima & mekanik tesisat uygulamalarımız hakkında mühendislerimiz sizleri bekliyor.

Havalandırma sistemleri çözümleri

Kaynakça: Poliüretan kanal | Havalandırma sistemleri istanbul | havalandırma sistemleri tesisat elemanları

WhatsApp Canlı Destek
Gönder